Hoval UltraGas® 2 plynový kondenzačný kotol

Nový míľnik v segmente stredných a veľkých projektov.

Plynové kotly s modernou kondenzačnou technológiou sú jedným z najefektívnejších spôsobov vykurovania vášho domova. UltraGas® 2 od spoločnosti Hoval predstavuje novú generáciu plynových kondenzačných kotlov pre vykurovanie a ohrev vody. Kotol je k dispozícii vo výkonovej rade od 125 kW do 1 550 kW a v prevedení dvojkotla od 250 kW do 3 100 kW. Ako nástupca prvej - viac než 20 rokmi praxe preverenej - generácie kondenzačných kotlov UltraGas® sa môže pochváliť bezkonkurenčnou účinnosťou, nadčasovým a kompaktným designom a novým výmenníkom tepla TurboFer®. Tento plynový kotol je možné prevádzkovať aj s biometánom a vodíkom, vďaka čomu je pripravený na energetický prechod z plynu na biometán a na vodíkovú budúcnosť. Stáva sa tak novým míľnikom pre projekty rekonštrukcií a novostavieb, vrátane viacúčelových a priemyselných budov, malých komerčných prevádzok a veľkých závodov.

Prevádzkovo výhodný

wirtschaftlich_v1-sq.png

Nový patentovaný výmenník tepla Hoval TurboFer® výrazne zlepšuje prenos tepla v kotly. V kombinácii s ďalšími prvkami systému UltraGas® tak znižuje vstupné i stále prevádzkové náklady.

Bezpečná investícia

sicherheit_v3-sq.png

Rovnako ako všetky výrobky Hoval i systémový kotol UltraGas® bol vyvinutý s orientáciou na dlhodobú prevádzkyschopnosť. Už teraz je pripravený na budúcnosť, a to vďaka možnosti jednoduchého začlenenia trvale udržateľných zdrojov energie a integrácie regeneračných plynov.

Kompaktné prevedenie

kompakt_v1-sq.png

Vďaka odľahčenému výmenníku tepla TurboFer® a konštrukcii, ktorá nevyžaduje obehové čerpadlo ani hydraulický separátor, zaberá kotol o tretinu menší inštalační priestor (priestor v kotolni). Modely s výkonom do 450 kW prejdú aj cez štandardné dvere.

Na vlne s nadčasovou technológiou.

turbofer_1903_h5181_hg.jpg

Nový výmenník tepla Hoval TurboFer®: Patentovaná kľúčová súčasť ako záruka ešte väčšej úspory nákladov.

Výmenník tepla Hoval TurboFer® je úplne nová patentovaná a súčasne kľúčová súčasť kotla. Jedinečné prevedenie výmenníka tepla a jeho špeciálna technológia prelisovania vytvára turbulentné prúdenie na strane spalín, zlepšuje prenos tepla a zvyšuje účinnosť. Táto technológia zabezpečí až o 20 percent vyššiu úsporu energie v porovnaní s konvenčnými plynovými kotlami.


platzsparend-low.jpg

Veľký výkon v malom prevedení.

Konštrukcia stacionárneho kotle UltraGas® 2 s vertikálnym výmenníkom tepla TurboFer® zmenšuje požadovaný priestor na minimum. Pri modeloch s rozsahom výkonu od 125 kW do 450 kW je prepravná šírka dostatočne malá a kotol tak prejde cez štandardné dvere so šírkou 80 cm. Plynové kotly s výkonom od 530 kW do 1550 kW vyžadujú iba malý inštalačný priestor - obvykle menej ako polovicu priestoru, ktorý je potrebný pre iné plynové kondenzačné zdroje v tejto výkonovej triede.


ug2-w--rmepumpe_ultragas_systeml--sung_landingpage.jpg

Ekologické hybridné systémy: Šikovná kombinácia, ktorá šetrí peniaze.

Kotol UltraGas® 2 vyniká aj svojou flexibilitou. Je možné ho jednoducho kombinovať s akýmkoľvek typom výmenníka tepla a systémom solárnej energie. Bez ohľadu na to, či sa používa v spojení s tepelným čerpadlom alebo s kotlom na pelety, základom pre dokonalú integráciu je regulačný systém TopTronic® E. Zabezpečuje, že všetky časti systému spolupracujú efektívnejšie ako jednotlivé moduly samostatne.Viď obrázok: UltraGas® 2 + tepelné čerpadlo Belaria® dual AR + ohrievač vody TransTherm® aqua LSat_marchtrenk_hotel-fischer_2018_067_ah6a4566.jpg

Dôkaz? Tisíce spokojných zákazníkov.

Rovnako ako jeho rokmi osvedčený predchodca, je aj kotol UltraGas® 2 vyrobení s orientáciou na dlhodobú prevádzkyschopnosť a životnosť. Od spoločnosti Hoval nič iné ani nemožno očakávať. Tento prísľub dokladáme aj predĺženou zárukou na teleso kotla. Kotol UltraGas® 2 je technologicky pripravený na budúcnosť a jeho konštrukcia umožňuje maximálne jednoduchú inštaláciu a bezproblémové uvedenie do prevádzky. Kompaktné prevedenie znamená, že tento kotol je dokonalou voľbou nie len pre novostavby, ale aj pre rekonštrukcie – čo nakoniec dokazujú naše prípadové štúdie.
   hosk_ultragas-2_landing-page.jpg