Kancelárske budovy Kimba, Rakúsko

Najnovšia generácia plynových kondenzačných kotlov UltraGas® 2 zabezpečuje dodávku tepla pre kancelárske priestory v blízkosti Rakúskeho hlavného mesta Viedeň. Prenajímateľ nebytových priestorov, spoločnosť Kimba GmbH, vybavil administratívnu budovu najmodernejšou kondenzačnou technológiou, čím dosiahol výrazné zníženie spotreby plynu.

Spoločnosť Kimba GmbH sa špecializuje na vývoj, výstavbu a prenájmu vysoko kvalitných kancelárií. V meste Brunn am Gebirge spravuje kancelársky komplex zahŕňajúci celkom šesť budov. Ferhat Harnuboglu, ktorý je správcom komplexu, nesie zodpovednosť za udržiavanie areálu a súčasne kladie veľký dôraz na nepretržitý rozvoj nehnuteľností určených na prenájom.

V rámci nedávnych prác spojených s modernizáciou systému vykurovania v jednej z kancelárskych budov sa pán Harnuboglu rozhodol pre riešenie od spoločnosti Hoval: "Pre nás ako prenajímateľa kancelárskych budov je mimoriadne dôležité, aby našim klientom boli vytvorené ideálne podmienky pre prácu - predovšetkým optimálna teplota v miestnosti a dostatok teplej vody. Preto sme sa usilovali o integráciu vysoko účinného systému s dlhou životnosťou, ktorý však bude súčasne efektívny z hľadiska vynaložených nákladov."

V spolupráci s partnerom spoločnosti Hoval, inštalačnou firmou Bauer und Co GesmbH, boli práce na modernizácii systému vykurovania dokončené v rekordnom čase. Plynový kondenzačný kotol UltraGas® 2 bol uvedený do prevádzky ako kotol pilotnej rady na konci roka 2020 - to znamená, ešte pred jeho oficiálnym uvedením na trh na jar roku 2021.

Riešenie Hoval znižuje spotrebu plynu na polovicu

Dlhoročný systém plynového vykurovania budovy bol na dnešné požiadavky príliš veľký a jeho trvalú prevádzku pri teplote prietoku 70 ° C znamenal príliš vysokú spotrebu. To bol jeden z hlavných dôvodov pre modernizáciu a prechod na nový systém vykurovania, ktorý bude pracovať s vysokou účinnosťou.
"Doplnkový snímač systému meria presnú teplotu prietoku, čo systému umožňuje nepretržite optimalizovať odozvu regulácie. Tým je v systéme vykurovania zaistený konštantný prietok a nízka teplota spiatočky," vysvetľuje Jürgen Pasterniak, vedúci oddelenia služieb pre zákazníkov v spoločnosti Hoval vo Viedni, a dodáva: "Výsledkom je, že kondenzačné účinok nového kotla UltraGas® 2 je využívaný optimálnym spôsobom."

Výsledky sú zrejmé. V januári 2021 kotol UltraGas® 2 znížil spotrebu plynu o približne 50% - z 3 700 m3 na 1 800 m3 - v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roka.

TopTronic®: všetko pod kontrolou

Vďaka integrovanému regulátoru TopTronic® pripojenému k internetu sa prevádzka plynového vykurovania automaticky prispôsobuje aktuálnym vonkajším teplotám. "Užívatelia môžu vykonávať zmeny úplne sami," hovorí pán Harnuboglu, keď vysvetľuje, ako je používanie tohto regulátora intuitívne. Kompatibilné moduly rozhrania majú navyše tú výhodu, že systém vykurovania je možné ľahko integrovať do systémov správy budov vyššej úrovne používaných v komerčných nehnuteľnostiach.

Dlhodobé partnerstvo so spoločnosťou Hoval

Prenajímateľ nebytových priestorov sa po riešení spoločnosti hoval rozhodol už tretí krát, a to na základe dobrých skúseností: "S vykurovacie technikou od spoločnosti Hoval sme od začiatku veľmi spokojní. Z tohto dôvodu bola naša voľba pre projekt v Brunn am Gebirge jasná. Predovšetkým zákaznícky servis, ktorý spoločnosť ponúka, nám poskytuje istotu, že vždy bude k dispozícii niekto, koho môžeme v prípade potreby kontaktovať," hovorí pán Harnuboglu a dodáva: "Partnerstvo medzi inštalačnou firmou a spoločnosťou Hoval fungovalo dokonale, a my sme s novým systémom viac než spokojní."

Požiadajte o radu odborníkov Hoval ohľadom najlepšieho riešenia pre vašu investíciu.