Bauhaus, Chorvátsko

Spoločnosť Bauhaus bola založená v Nemeckom Mannheime pred viac ako 40 rokmi, od tej doby sa pýši výraznou firemnou kultúrou, ochotou riskovať a vyčnieva svojím nevšedným priekopníckym duchom. Táto firma sa radí medzi jednu z tých, ktorým sa podarilo priniesť na trh nový nákupný koncept charakteristický heslom "všetko pod jednou strechou" a to konkrétne od náradia až po stavebné materiály. Práve táto myšlienka predaja a nákupu sa rýchlo rozšírila po celej Európe a ľahko si našla mnoho nasledovníkov. V súčasnej dobe Bauhaus spravuje 190 pobočiek po celej Európe a to vrátane Českej republiky a Chorvátska, kde sa značka Hoval radí medzi dlhodobých dodávateľov.

BAUHAUS Chorvátsko
Od roku 2003 otvorila spoločnosť Bauhaus v prímorskom Chorvátsku 5 nákupných centier: 2003 Záhreb Jankomir, 2009 Záhreb Zitnjak a Kukuljanovo (Rijeka), 2011 Split a 2013 Zadar. Spolupráca s firmou Hoval začala už v roku 2003 počas výstavby prvého nákupného strediska Jankomir. Dôvodom výberu značky Hoval ako dodávateľa technológie Verano, vykurovanie a klimatizácia bolo zabezpečenie komplexného riešenia bez VZT rozvodov, s vysokou účinnosťou prevádzky a ponukou pravidelného servisu a údržby po celú dobu životnosti zariadenia. Vďaka týmto výhodám bola technológia Hoval súčasťou riešenia každého novovybudovaného centra Bauhaus. Jednotlivé inštalácie zahŕňali:

Bauhaus Jankomir: 8 vzduchotechnických jednotiek RoofVent® LKW-6 / C pre prívod čerstvého vzduchu s rekuperáciou tepla 60% ovládaných systémom DigiNet4 a 8 recirkulačných jednotiek TopVent® DKV-6 / C. Nízkoteplotný plynový kotol Max-3 870 ovládaný systémom TopTronic.

Bauhaus Zitnjak: 8 vzduchotechnických jednotiek RoofVent® LKW-6 / C pre prívod čerstvého vzduchu s rekuperáciou tepla 60% ovládaných systémom DigiNet4, 8 recirkulačných jednotiek TopVent® DKV-6 / C. Kondenzačný plynový kotol UltraGas® 720 ovládaný systémom TopTronic.

Bauhaus Rijeka - 2 VZT jednotky RoofVent® LKW-9 / D a RoofVent® LKW-9 / C, 1 jednotka pre prívod čerstvého vzduchu s rekuperáciou tepla 65% RoofVent® LKW-10 / D; 13 recirkulačných jednotiek TopVent® DKV-9 / D riadených systémom DigiNet5 a 21 jednotiek TopVent® CUR-5 riadených systémom TopTronic.

Bauhaus Split - 8 vzduchotechnických jednotiek RoofVent® LKW-9 / D pre prívod čerstvého vzduchu s rekuperáciou tepla 65% ovládaných systémom DigiNet5, 10 recirkulačných jednotiek TopVent® DKV-9 / D riadených systémom TempTronic.

Bauhaus Zadar - 8 VZT jednotiek RoofVent® TWC-9 / D pre prívod čerstvého vzduchu s rekuperáciou tepla 84%, 8 recirkulačných jednotiek TopVent® DKV-9 / D ovládaných systémom DigiNet5.

Spoľahlivosť dodávaných systémov, ľahká údržba, efektívna prevádzka, nízka spotreba a predovšetkým jednoduché komplexné riešenie Hoval boli dôvodom dlhodobej spolupráce s firmou Bauhaus.

Zaujímajú Vás naše ďalšie referencie? Čítajte viac 
Opýtajte sa odborníka Hoval na najlepšie riešenie vašej investície