Horská stanica Säntis

Je iba jedno miesto, kde si môžete posedieť vysoko v horách, 2504 m n.m.…

… v pohorí Appenzellských Alp vo Švajčiarsku, a to na vrchole zvanom Säntis. Mäkké modré vody Bodamského jazera žiariace smerom na sever, Zurišské jazerá viditeľné na západ. Säntis je najvyšší štít Apenzellských Alp, ktorý vďaka miestnej meteorologickej stanici výrazne čnie nad okolitou krajinou a návštevníkom tak poskytuje očarujúci výhľad až za hranice Švajčiarska.

Na vrchole hory Säntis pracujú ľudia non-stop. Skalnatý vrchol z diaľky pripomína dlhý prst, ktorého dominantou je vysielač o výške 123m vyčnievajúci vysoko do neba. Symbolom každodenného života je tu spoločnosť Swisscom, spravujúca telekomunikačnú prevádzku určenú pre rozhlasový, televízny a telefónny prenos, a to vrátane sieťových signálov pre mobilné telefóny.

Zatiaľ čo zimný mráz dokáže meteorologický vysielač zmeniť na bizarnú sochu, i v lete je samotný vrchol neprehliadnuteľnou dominantou. Počas všetkých ročných období sa turisti radi schádzajú v Alter Säntis, neďalekom horskom hostinci. O ich spokojnosť sa tu po niekoľko pokolení stará rodina Manser, vítajúca všetkých turistov, hvezdárov, horolezcov a ďalších návštevníkov, ktorí „jednoducho hľadajú kľud“, ako sám tvrdí Ruedi Manser, pravnuk zakladateľa.

Pred niekoľkými rokmi sa i Hoval zaradil medzi návštevníkov tejto úchvatnej scenérie. Z miesta, odkiaľ sa turisti prepravujú kabínkovou lanovkou, putovali dva kotly Hoval Uno-3 na samotný vrchol hory Säntis. A pravdou je, že od tej doby plnia svoje služby úplne spoľahlivo a s prehľadom.

Zaujímajú Vás naše ďalšie referencie? Čítajte viac 
Opýtajte sa odborníka Hoval na najlepšie riešenie vašej investície