Continental

V roku 2013 otvorila skupina Continental Group novú továreň v Ghimbav, Brasov v Rumunsku. Firma Hoval bola dôležitou súčasťou tejto investície od samého počiatku a to so svojim nákladovo efektívnym a spoľahlivým riešením pre vykurovanie.

Spoločnosť Continental Group je významným rumunským investorom, koncom roka 2013 presiahli investície tejto spoločnosti 830 mil € a pokrývali rôznorodé aktivity. Všetkých 5 divízií skupiny Continental má v Rumunsku svoje zastúpenie, zahŕňa 7 výrobných jednotiek a 3 výskumné a vývojové centrá v mestách Temešvár, Sibiu, Carei, Nádab, Brašov a ďalšie.
Continental je partnerom spoločného podniku v Slatine a vlastní distribučné centrum pneumatík pre východnú Európu riadené z Săcălaz. Spoločnosť Continental mala v roku 2013 viac ako 13 000 zamestnancov v 190 pobočkách a 35 krajinách.

Výrobná hala Brašov
Pre vykurovanie výrobnej haly v Brašove, ktorá sa rozkladá na ploche cca 22 000 m2, zvolili špecialisti Hoval riešenie vo forme 3 vysoko účinných kotlov CompactGas (1000) s účinnosťou 96%. Práve tento typ zariadenia zabezpečuje nízke náklady na vykurovanie celého závodu, spoľahlivosť a vysokú flexibilitu.

Aké boli hlavné dôvody použitia kotla Hoval CompactGas (1000), ktoré presvedčili Continental zvoliť toto riešenie?

Ekologický aspekt
Aj napriek tomu, že je kotol CompactGas klasifikovaný ako nízkoteplotný kotol, vďaka jeho inteligentnému dizajnu a tepelnému výmenníku aluFer® sú jeho hodnoty emisií CO2 a NOx porovnateľné s výsledkami kondenzačných kotlov.

Ekonomický aspekt
Nižšie počiatočné investície v porovnaní s kondenzačnými kotlami boli rozhodujúce. Súčasne vysoká účinnosť prevádzky v porovnaní s ostatnými nízkoteplotnými kotlami a to vďaka použitiu patentovaného tepelného výmenníka aluFer®.

Ďalšie aspekty
Tepelný výmenník aluFer® umožňuje až 5 krát vyšší prenos tepla, čo robí tento kotol kompaktnejším v porovnaní s inými nízkoteplotnými kotlami.

Prezrite si naše ďalšie referencie 
Spýtajte sa odborníka Hoval na najlepšie riešenie vašej investície