Jednoduché, ľahké a úplne zadarmo. Solárny kalkulátor pre odhad spotreby teplej vody.

Obnoviteľné zdroje solárnej energie šetria peniaze a sú prínosom pre životné prostredie

Ak chcete zlepšiť energetickú účinnosť vykurovacieho systému, máte niekoľko možností. Jednou z možností je využitie slnečnej energie. Výkon solárneho systému je závislý od viacerých faktorov, napríklad od meteorologických podmienok, klimatických podmienok, uhla sklonu strechy, počtu inštalovaných solárnych panelov, kvality a účinnosťi vybraných solárnych panelov. Každý z týchto parametrov môže ovplyvniť solárny výkon a výšku Vašich úspor.

Vypočítajte si solárne úspory u veľkých projektov ľahko a rýchlo. Pozrite sa na výsledky a vyskúšajte rôzne varianty pre čo najvhodnejšie riešenie práve pre Vás.

Potrebujete urobiť výpočet pre 70 kolektorov? Potrebujete vyrátať dennú spotrebu vody vo výrobnom závode alebo v bytovom dome?

Môžete to urobiť veľmi ľahko a rýchlo vďaka nášmu Solárnemu kalkulátoru. Vypočítajte rýchlo a bez chýb plochu solárnych panelov na výrobu teplej vody v bytových a nebytových budovách.

Umiestnenie je jedným z dôležitých prvkov pre výpočet účinnosti solárneho systému. Solárny kalkulátor Hoval využíva Geolocation - technológiu, ktorá určí vzdialenosť medzi kolektormi. Informácie získané z najbližších meteorologických staníc tiež prispievajú k lepšiemu odhadu zisku tepla zo slnečného žiarenia. Vďaka týmto informáciám si môžete byť istí mesačným prínosom k príprave teplej úžitkovej vody.

2017-02-22_13-27-10

Všetky dáta v jednej správe

2017-02-22_14-22-18

Radi by ste poznali ročnú spotrebu energie teplej úžitkovej vody vrátane doporučenej plochy solárnych kolektorov? Aký je ideálny objem zásobníka vody pre Váš projekt? Čo všetko zistíte v našej správe:

  • spotreba energie potrebná na prípravu teplej úžitkovej vody
  • typ a odporúčané množstvo solárnych kolektorov
  • zisk z plochy kolektorov
  • maximálna úspora paliva
  • maximálne zníženie emisií CO2

Inštalácia solárneho ohrevu vody môže dosiahnuť ročného solárneho pokrytia medzi 60-80%. Objavte UltraSol - vysoko efektívne, najtenšie solárna panely na svete.

Európska norma

Solárny kalkulátor je užitočný nástroj v prípade, že používate Európsku normu EN 15316-4-3: 2008 o systémoch vykurovania v budovách. Naša metóda pre výpočet energetickej hospodárnosti Vám poskytuje dôveryhodné výsledky pre Vaše požiadavky na teplú vodu. Zistite veľkosť solárneho poľa ktoré potrebujete!
2017-02-22_13-26-10

Zaregistrujte sa a získajte výsledky

Rovnako ako slnečné svetlo nič nestojí a je úplne bez CO2 emisií, tak aj náš solárny kalkulátor je úplne zadarmo a on-line k dispozícii vždy, keď ho budete potrebovať.

Môžete ho použiť pre všetky Vaše projekty. Každý projekt ide ľahko uložiť a zmeniť v prípade, že meníte Vaše parametre. Zaregistrujte sa a začnite šetriť ako životné prostredie, tak aj Vaše peniaze.

Jednoduché, ľahké a úplne zadarmo. Solárny kalkulátor pre odhad spotreby teplej vody.