Vatikán

Apoštolský palác, Vatikán

Stavitelia Baziliky sv. Petra a ďalších vatikánskych stavieb a monumentov v centre Ríma boli muži veľkých činov a nadčasových vízií. V súčasnej dobe môže byť zaujímavá aj otázka – akým spôsobom je vlastne oficiálne sídlo Pápeža, Apoštolský palác, vykurované? Ti, ktorí sa domnievajú, že tak monumentálna stavba potrebuje vlastnú samostatnú tepláreň, sa mýlia.

Pred modernizáciou systému vykurovania upresnili špecialisti Hoval v spolupráci s vatikánskymi technikmi potrebný výkon, ktorý dostatočne pokryje požiadavky na temperovanie Apoštolského paláca a na základe tejto analýzy odporúčali nahradiť tri stávajúce kotly s celkovým výkonom 3 x 5,5 MW praktickejšou technológiou s priaznivejšou možnosťou regulácie. Ako nahradzujúce riešenie, ktoré dostatočne pokryje potreby pápežského sídla, bola zvolená kaskáda troch vysoko výkonných priemyselných kotlov Hoval THD 3RR s výkonom každého z nich 3MW, teda s celkovým výkonom 9MW. Novo dodané priemyselné kotly boli navrhnuté s ohľadom na charakteristiku a konštrukciu celej budovy cez tzv. na mieru. Inštalované riešenie využíva iba také množstvo energie, ktoré je v daný moment potrebné a pomáha zabezpečiť optimálne prevádzkové podmienky systému s ohľadom na spotrebu tepla.

Hoval je istota, ktorá pomáha šetriť peniaze a životné prostredie .

Firma Hoval vždy udržiavala blízky vzťah s náboženskými inštitúciami v Taliansku. Už od roku 1920 sa podieľala na obnove tepelného hospodárstva naprieč tunajším regiónom, od kostola v Assisi, až po katedrálu v Miláne. Generálny riaditeľ talianského Hovalu David Herzog súhlasí: „Vždy som zostal verný našej filozofii, ktorá vyzdvihuje zodpovednosť voči životnému prostrediu a energii. Beriem to ako svoje poslanie. Naše skúsenosti nám umožňujú spravovať i tie najnáročnejšie energetické stavby, vďaka čomu sa môžeme pýšiť tými najlepšími referenciami!“ Po mnoho rokov tak Hoval slúži ako verný apoštol hlavného sídla pápežov a spoločne s cirkvou pridáva vlastné prikázanie – Chráň životné prostredie.

Zaujímajú Vás naše ďalšie referencie? Čítajte viac Opýtajte sa odborníka Hoval na najlepšie riešenie vašej investície