Výrobný závod spoločnosti PSA Peugeot-Citroën

Výrobný závod značky Peugeot Citroen sa nachádza v samom srdci provincie Alsaska vo východnom Francúzsku, v Mulhouse. Hlavným cieľom rekonštrukcie existujúceho systému vykurovania v rámci celého výrobného závodu bola obnova systému a náhrada ekonomickejším variantom, pričom investor preferoval použitie moderných kotlov s vysokou účinnosťou, šetrných k životnému prostrediu. V súvislosti s touto požiadavkou Hoval pripravil a ponúkol konkrétne riešenia na kľúč, zodpovedajúce priestorovým možnostiam areálu - kontajnerovú kotolňu vybavenú dvoma nízkoteplotnými kotlami Compact Gas 1800 kW s nízkymi emisiami CO2 a NOx s patentovanými výmenníkmi aluFer®.
 
Konštrukcia kontajnerovej kotolne Hoval zahŕňa:
- Samostatne stojacu oceľovú konštrukciu
- Protipožiarnu nosnú konštrukciu
- Protipožiarne podlahové a strešné panely
- Sendvičové panely
- Dvojité vchodové dvere s protipožiarnou štruktúrou v prednej časti
- Jednokrídlové bočné dvere s protipožiarnou štruktúrou
- Elektrické zariadenia zodpovedajúce platným francúzskym normám
- Ventilačné otvory zodpovedajúce platným štandardom

Sústava vykurovania
 Vykurovanie výrobného závodu zabezpečujú nekondenzačné plynové kotly CompactGas 2x 1800 kW s 97,5% účinnosťou pri teplotnom spáde 75/60 °C. Jedná sa o kotly s kompaktnou konštrukciou uľahčujúcou údržbu a servis, chránené 10-ročnou zárukou proti prehrdzaveniu opláštenia a 5-ročnou zárukou proti prehrdzaveniu kotlového telesa.
Takto zvolená kombinácia technológie Hoval pomáha investorovi dosahovať výraznú energetickú účinnosť, čo dopomohlo k čerpaniu štátnej dotácie v hodnote 300 000 €.

Prezrite si naše ďalšie referencie
Spýtajte sa odborníka Hoval na najlepšie riešenie vašej investície