Ekonomické vykurovanie s vonkajšou inštaláciou

Predstavte si, že existuje vykurovanie, ktoré šetrí 30% energie, je veľmi ľahko inštalovateľné, maximálne flexibilné a ako bonus nezaberie žiadne miesto v budove.
Aj keď to znie ako rozprávka, je to možné! Zoznámte sa s Cabin Slim - kontajnerovou kotolňou so samostatným zdrojom vykurovania.

Prečo inštalovať samostatne stojaci zdroj tepla?

Jedinečnosť kontajnerovej vykurovacej sústavy, ktorá obsahuje všetky potrebné prvky na vykurovanie, spočíva v inovatívnom dizajne. Umožňuje umiestnenie zdroja tepla na akékoľvek miesto mimo objekt s tým, že zabezpečuje ochranu pred nepriazňou počasia (dážď, sneh). Jednotka Cabin Slim môže byť umiestnená pri vonkajšej stene budovy, na terase, či na balkóne alebo dokonca aj na streche.

Aké sú skúsenosti užívateľov systémov Cabin Slim?

"Z dôvodu špecifickému tvaru budovy a priestorového obmedzenia vo vnútri budovy sme mali problém nájsť kotol, ktorý by bol vhodný do nášho interiéru. Keď mi architekt navrhol riešenie Cabin Slim, bol som veľmi milo prekvapený tým, že jednotka môže byť umiestnená prakticky kdekoľvek. Celá kotolňa je na terase budovy na prvom poschodí. Rozhodne sa oplatí do tohto kompaktného riešenia investovať. "Toto sú slová Tomislava Jadana, riaditeľa chorvátskeho Inštitútu zdravia v meste Zabok v Chorvátsku.

Niektorí klienti mali vleklé problémy so starými plynovými kotlami, ktoré neumožňovali riadiť spotrebu energie. To viedlo k výrazne vyšším prevádzkovým nákladom. O tomto probléme sme diskutovali s Mirkom Grbin, vedúcim investícií v chorvátskom Telekome. Nižšie sú popísané jeho skúsenosti s jednotkou Cabin slim:

Hoval: Prečo ste si vybrali práve riešenie Cabin Slim? Čo na jednotke najviac oceňujete?

Martin Grbin: Toto riešenie bolo vybrané predovšetkým vďaka dobrým odporúčaním od mojich kolegov v odbore. Nespornou výhodou je jednoduché ovládanie systému a možnosť presunutia systému na iné miesto.

Hoval: Aké sú energetické úspory v porovnaní s minulosťou?

Martin Grbin: S inteligentným regulátorom TopTronic-E je systém ovládania veľmi jednoduchý. Môžete ľahko sledovať a optimalizovať spotrebu plynu - vďaka tomu sme ušetrili 30% nákladov na energie.

Hoval: Odporučil by ste inštaláciu Cabin Slim?

Martin Grbin: Rozhodne. Diaľkové ovládanie systému, jednoduché sledovanie spotreby energie, jednoduchá montáž a prevádzku robí z jednotky Cabin Slim vynikajúcu voľbu.