Hilti, Maďarsko

Všetko z jedného zdroja - kompletné riešenie Hoval
Je to jednoduchý vzorec, zákazníci orientovaní na riešenie potrebujú dodávateľov orientovaných na to isté.Ukážkovým príkladom je maďarský projekt v meste Kecskemét, kde firma Hilti vyrába špeciálne a dlhé vrtáky, pílové kotúče alebo diamantové vŕtacie korunky.
Keď sa spoločnosť Hilti rozhodla rozšíriť svoje výrobné priestory, obrátila sa na firmu Hoval, ktorá je známa svojou orientáciou na dodanie kompletných riešení. V tomto konkrétnom prípade išlo o systémové riešenie pre vykurovanie a chladenie výrobného závodu zahŕňajúceho ventilačné a vykurovacie systémy a solárne kolektory pre ohrev vody. Teraz, tento kompletný systém Hoval, šetrí firme Hilti energiu, čas a peniaze.
 
Systémy, ktoré prekonajú očakávania zákazníkov
Rovnako ako Hoval, aj spoločnosť Hilti má svoje korene v Lichtenštajnsku. To ale nie je jediná vec, ktorú majú tieto firmy spoločnú. Zdieľajú podobnú firemnú filozofiu, zamestnávajú tím ľudí nadšených do technológií, zameriavajú sa na potreby zákazníka, sú kľúčovými hráčmi na trhoch týkajúcich sa ich produktov a obe spoločnosti ponúkajú systémy, ktoré prekonajú očakávania zákazníkov.

Reálne miesto, ktoré žije zdieľanými hodnotami oboch firiem, je mesto Kecskemét. Keď v roku 1989 padlo rozhodnutie o rozšírení maďarského výrobného závodu Hilti, zámer bol úplne jasný - šetriť čo najviac energie a teplo z výrobného procesu používať na vykurovanie. Čo pri rozhodovaní o výbere dodávateľa znamenalo jediné - nájsť takého výrobcu technológie, ktorý dodá kotol s takou reguláciou, ktorá umožní operatívnu prevádzku. Rovnako ako v prípade vykurovania, sa investor rozhodol priblížiť o kúsok ďalej udržateľnosti a tiež ohrev vody zaistiť pomocou prírodnej solárnej energie. Takéto riešenie by umožnilo znížiť potrebu generovania tepla na úplné minimum.
 
Efektívne riešenie
Na základe výpočtov projektantov, a v spolupráci s miestnym obchodným partnerom, firmou Thermotrade, sa možnosť zníženia potrebného výkonu z pôvodných 1700kW na 900kW ukázala vďaka zamýšľanej technológii Hoval ako úplne dostačujúca, a to ako v prípade pokrytia potreby tepla u existujúcich priestorov, tak aj v prípade rozšírenia halových priestorov z 2500m2 na 5200m2. Ktorej technológii Hoval vďačí výrobný závod Hilti za takýto výsledok? Dvojici kotlov UltraGas 900D, ktorá vďaka kondenzácii dosahuje účinnosť 110% a pomocou zabudovaného výmenníka aluFer® zaisťuje až päťkrát vyššiu efektivitu premeny energie.

Solárny ohrev vody vďaka technológii Hoval
Strecha výrobného závodu Hilti Kecskemét bola pokrytá 30 solárnymi kolektormi o celkovej rozlohe 75m2, slúžiacimi primárne na ohrev vody v celom výrobnom areáli. Solárna energia je uložená v akumulačných nádržiach, ktoré dodávajú potrebné množstvo vody podľa aktuálnej potreby. To umožňuje plynulé zabezpečenie dopytu po teplej vode.

Vzduchotechnika zaisťujúce úspory
Rozšírenie areálu výrobného závodu v Kecskemét bolo vykonané na dve etapy. Prvá fáza zahŕňala výstavbu budovy pre testovanie výrobkov o rozlohe 600m2, nasledovala výstavba výrobnej haly o rozlohe 3000m2 a dostavba priestor pre administratívnych pracovníkov o veľkosti 1600m2. Sedem vzduchotechnických jednotiek Hoval RoofVent® LKW-9 bolo naištalovaných v novej výrobnej hale, aby bolo primárne zabezpečené vetranie, vykurovanie a chladenie. Staršie 4 vzduchotechnické jednotky Hoval RoofVent, ktoré v už stojacej hale fungovali od roku 1990, boli poupravené na jednotky novšieho typu LKW, čo umožnilo ich ďalšie použitie. Tieto vzduchotechnické jednotky odbúravajú teplotné vrstvenie, čím minimalizujú tepelné straty cez strechu budovy. Nehľadiac na to, že každá z jednotiek môže byť riadená úplne samostatne. Výsledkom tohto decentralizovaného ventilačného riešenia Hoval je tak fungujúci systém, ktorý sa bez akýchkoľvek vzduchotechnických kanálov pýši svojou úspornou prevádzkou. Ba čo viac, údržbu tohto systému možno na jednotkách vykonávať za bežnej prevádzky.

Vzhľadom k spomínaným výhodám bolo komplexné riešenie Hoval zvolené ako jediné riešenie, ktoré nielenže naplní, ale dokonca prekoná očakávania investora, šetrí energiu a prevádzkové náklady. Zamestnanci Hilti sú touto inštaláciou tiež nadšenie: "pracujeme v zdravom prostredí" uvádzajú, a nie je pochýb o tom, že príjemné pracovné podmienky pre nich znamenajú oveľa viac než pre samotného investora.

Prezrite si naše ďalšie referencie
Spýtajte sa odborníka Hoval na najlepšie riešenie vašej investície