Hotel Lomnica

Spojenie tradície a úcty k umeniu a histórii, priamo v srdci Slovenska. Presne taký je päťhviezdičkový Hotel Lomnica, ktorý poskytuje moderné ubytovanie a služby na úrovni v spojení s tradičnou gastronómiou.
História Hotela Lomnica siaha až do roku 1893, kedy bol slávnostne otvorený. Išlo o jeden z najluxusnejších hotelov v Rakúsko-Uhorsku a bol vždy dôležitým kultúrnym centrom. Dnešná podoba hotela rešpektuje tradíciu a je výsledkom komplexnej rekonštrukcie, ktorá prebehla v rokoch 2015-2016.

Rekonštrukcia a investície do úsporných opatrení

Pri výbere efektívneho riešenia vykurovania bol zvolený dvojkotol Hoval UltraGas 1150D. Táto voľba prináša hotelu úsporu prevádzkových nákladov aj vďaka zapojeniu oboch kotlov na jeden spoločný komín. Kondenzačný dvojkotol 2x 575 kW z nerezovej ocele s nízkym tepelným zaťažením spaľovacieho priestoru a nízkou tvorbou emisií bol ideálnym riešením.
Ohľadom ohrevu teplej vody bol zvolený najúčinnejší Hoval Modul Plus - ohrievač teplej vody. V spolupráci s dvojkotlom UltraGas sa jedná o najefektívnejšie riešenie pre veľký Hotel Lomnica.

Dôležitá ochrana životného prostredia

Vďaka dvojkotlu UltraGas je úspora minimálne 21 500 m3 / rok, respektíve minimálne 225 750 kWh / rok. Úspora na elektrickej energii pri prevádzke činí 2 652 kWh / rok. Tieto úspory dopĺňa celkové zníženie tvorby emisií CO2, ktoré za rok prevádzky predstavuje 42 213 kg CO2 / rok.


Zaujímajú Vás naše ďalšie referencie? Čítajte viac 
Opýtajte sa odborníka Hoval na najlepšie riešenie vašej investície