Stratford upon Avon, Veľká Británia

V Anglicku nie je nič anglickejšieho ako Shakespeare. Z jeho pera pochádza dlhá rada historických, kráľovských drám, komédií, tragédií, romancí alebo lyrických básní. A aj keď žil Shakespeare po väčšinu svojho života v Londýne, Stratford nad Avonem zostáva jeho rodiskom a stredobodom všetkých jeho obdivovateľov a pútnikov, vrátane miestneho divadla Shakespeare Memorial Theatre.

Shakespeare Memorial Theatre, Veľká Británia
Dejiny tohto divadla siahajú do roku 1879. Kruhová stavba naväzujúca na pôdorys divadla „Globe“ zo Shakespearovej doby sa zachovala dodnes a vťahuje do deje až 1500 divákov. Od doby založenia prešlo divadlo niekoľkými rekonštrukciami a v roku 2004 kompletnou renováciou. Do riešenia prestavby sa zapojilo celé mesto i návštevníci. Objednávku na realizáciu projektu získala londýnska spoločnosť Bennetts Associates Architects pýšiaca sa množstvom ocenení.

Rekonštrukcia divadla prebehala za jeho plnej prevádzky a zahŕňala dodávku vykurovacej techniky Hoval. Štyri kotle Hoval UltraGas 300kW a odpovedajúce ohrievače Modul Plus sa tak stali súčasťou ďalšej anglickej persony a obohatili už tak relatívne široké spektrum TOP referencií firmy Hoval.

Zaujímajú Vás naše ďalšie referencie? Čítajte viac Opýtajte sa odborníka Hoval na najlepšie riešenie vašej investície