Výrobná hala ABB, Bulharsko

Výrobná hala spoločnosti ABB leží v priemyselnej zóne Rakovsky, blízko mesta Plovdiv v Bulharsku. Vyrába tu rozvádzače nízkeho a stredného napätia. Výrobný závod zamestnáva okolo 800 ľudí. V roku 2013 vyhrala táto stavba bulharské ocenenie „Stavba roka 2013“ a to predovšetkým vďaka svojmu vysokému architektonickému štandardu, energetickej účinnosti a integrovaným prvkom pasívnej výstavby.

Spoločnosť ABB získala v Bulharsku radu ocenení. Firma s ocenením „Investor roka 2013“ patrí medzi dôležitých investorov, ktorí sa dlhodobo zameriavajú na výstavbu v priemyselnom odvetví. Významne tak podporujú energetický priemysel a prispievajú k zvyšovaniu zamestnanosti a celkovému hospodárskemu rastu krajiny.

Súčasťou výstavby výrobnej haly spoločnosti ABB o rozlohe cca 20 000m2 bola dodávka technologických zariadení Hoval. Konkrétne 3 vzduchotechnických jednotiek RoofVent, 59 vzduchotechnických jednotiek TopVent a 2 kondenzačných plynových kotlov UltraGas. Toto komplexné riešenie Hoval s prehľadom zabezpečuje maximálny komfort všetkých pracovníkov výrobnej haly, umožňuje úplne nové rozloženie výroby a je zárukou nadštandardnej účinnosti.

Optimálnu vnútornú klímu zabezpečuje systém vzduchotechniky. Tri strešné jednotky RoofVent LK-9 zabezpečujú dostatočný prívod čerstvého vzduchu do haly a odvod odpadového vzduchu, zatiaľ čo tridsaťdeväť stropných jednotiek TopVent DKV-9 a dvadsať jednotiek TopVent CUR-5 sa využíva pre potreby vykurovania a chladenia, presne podľa potreby premenlivých prevádzkových podmienok. Celý systém je ovládaný a regulovaný pomocou inteligentného kontrolného systému DigiNet 5. Tento základný kontrolný systém je napojený na externý počítač pomocou softwaru DigiCom, ktorý umožňuje jednoducho sledovať pomocou vizualizácie systému všetky inštalované zariadenia v hale a spoľahlivo dodržiavať špecifické parametre pre jednotlivé výrobné zóny.

O zabezpečenie dostatočného množstva tepla potrebného pre precíznu prevádzku vzduchotechnických jednotiek Hoval sa stará dvojica kondenzačných plynových kotlov UltraGas 1400D. Kancelárske budovy sú vykurované plynovým kotlom Hoval UltraGas 350kW. Pre prípravu teplej úžitkovej vody primárne určenej pre potreby v kancelárskych budovách je nainštalovaný ohrievač vody ModulPlus F41, ktorý celú zostavu maximálne doplňuje a zabezpečuje ich dostatočný výkon.

Vzhľadom k úspešnej prevádzke, vysokej účinnosti a efektivite komplexného riešenia Hoval sa spoločnosť ABB rozhodla pre ďalšiu inštaláciu tejto vyspelej technológie a to v rámci výstavby novej výrobnej haly určenej pre výrobu rozvádzačov vysokého napätia v meste Sevlievo. Táto nadväzujúca spolupráca svedčí o nadštandardnej kvalite produktov Hoval a je zárukou spoľahlivosti tejto lichtenštajnskej značky.

Zaujímajú Vás naše ďalšie referencie? Čítajte viac 
Opýtajte sa odborníka Hoval na najlepšie riešenie vašej investície