Wembley Štadión

To je miesto, kde sa píše športová a hudobná história.

História štadióna Wembley obsahuje novú kapitolu týkajúcu sa jeho znovuzrodenia. Nový futbalový štadión vyrástol v priebehu roku 2007, slávnostne bol otvorený v marci 2008 zápasom reprezentačných tímov futbalistov Anglicka a Talianska. Nová budova nesie tvar oblúka, svojho druhu najväčšieho na svete. Vďaka svojej úctyhodnej výške 133m je jediným štadiónom, ktorý je vybavený výstražnými svetlami pre nízko letiace lietadlá.

Táto nevšedná konštrukcia je štvornásobne vyššia ako tomu bolo v prípade predchádzajúcich dvoch veží pôvodného štadióna. Wembley je svojou výškou tak výrazný, že by ste pod neho mohli ukryť slávne vyhliadkové koleso London Eye. S kapacitou 90 000 sedadiel je to druhý najväčší štadión v Európe, slúžiace primárne pre hranie domácich zápasov anglickej futbalovej reprezentácie, finálových zápasov FA Cupu, ale tiež sa tu konajú hudobné koncerty a ďalšie významné podujatia.

Brazílsky futbalista Pelé, jeden z najlepších hráčov v histórii futbalu, opísal Štadión Wembley ako katedrálu, symbol hlavného mesta a srdce futbalu. A práve samotné srdce štadióne Wembley pulzuje päťnásobným rytmom, v každom zo štyroch rohov štadióna je inštalovaný kondenzačný kotol Hoval UltraGas® SR 4000, piaty z nich je uložený do plne vybaveného interiéru. S výkonom od 4100 do 4300 kW vykuruje kotol Hoval celý komplex budov vr. ihriska, ktoré je tak neustále k dispozícii pre hru a tým Hoval spĺňa svoju nemalú úlohu - zabezpečiť dostatočný komfort pre sledovanie športových a hudobných odkazov histórie.

Zaujímajú Vás naše ďalšie referencie? Čítajte viac 
Opýtajte sa odborníka Hoval na najlepšie riešenie vašej investície